APIE PROJEKTĄ

2013 m. gruodžio 2 d. įvyko Sovietinės okupacijos tyrimo asociacijos (SOTA) steigiamasis susirinkimas, kurio metu pradėta mąstyti apie internetinės svetainės www.istorineatmintis.lt sukūrimą. Šiai idėjai realizuoti prireikė laiko, tačiau galiausiai įdiegta virtuali platforma istorinės informacijos sklaidai.

Mūsų tikslas – skatinti istorijos mokslo, kultūros, meno, švietimo atstovų ir kitų suinteresuotų asmenų aktyvumą, tiriant bei įamžinant Lietuvos istoriją ir atmintį. Idėjos įgyvendinimas – skelbti išliekamąją vertę turinčius straipsnius ir komentarus, kuriuose derinant akademinį ir publicistinį stilių į istorijos įvykius būtų žvelgiama iš savitos, unikalios perspektyvos.

Sovietinės okupacijos tyrimo asociacija, vienijanti tiriančius ir įamžinančius Lietuvos istoriją bei atmintį, siūlo jungtis ir padėti vieni kitiems, kad apie šiuos darbus žinotų kuo platesni visuomenės sluoksniai. Siekti, kad istorikų darbai pavirstų ne vien mokslininkų knygomis lentynose, tačiau ir lengvai prieinama informacija virtualioje erdvėje.

Kviečiame ne tik istorikus, bet ir visus norinčius pasidalinti savo naujausiais atradimais, straipsniais, asmeninėmis istorinėmis fotografijomis su aprašymais, kurie patektų į viešą istorinę apyvartą. Tikimės, kad tai prisidės prie reikšmingų istorijos įvykių įamžinimo ir viešinimo.

Pasidalinkite!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestShare on RedditShare on YummlyFlattr the authorShare on VKShare on StumbleUpon