17434778_1172721686170138_651222448409890039_o

A. Anušausko knygos „Išdavystė“ pristatymas Šiauliuose

alandžio 5 d., trečiadienį, 17 val. vyks susitikimas su istoriku, politiku, LR Seimo nariu dr. Arvydu Anušausku, kuris pristatys savo naujausią knygą „Išdavystė. Markulio dienoraščiai“ (leidykla „Versus aureus“).

Lietuvos valstybės piliečiai ne kartą turėjo rinktis – priešintis ar žūti, išduoti ir išlikti. Herojai mus įkvepia, o apie išdavikus stengiamės nekalbėti. Vis dėlto kiekvieno išdaviko tyli svajonė – likti nepastebėtam, nuošalyje, saugiai. Paprastai jie neatgailauja, nejaučia sąžinės graužimo ir stengiasi save pateikti kuo geriau. Todėl šiandien ir reikia kalbėti apie markuliškus nesipriešinimo okupantui teiginius, nes būtent išdavysčių aukos, kovoję ir žuvę yra mūsų tikrieji herojai ar įkvėpimo šaltinis.

Knygos „Išdavystė. Markulio dienoraščiai“ istorija sukasi apie kontroversišką profesoriaus Juozo Albino Markulio asmenybę, apie rezistentus ir jų išdavikus, herojus ir okupantų agentus, slaptųjų tarnybų ir partizanų operacijas, seniai pamirštas paslaptis ir atradimus naujai surastuose dienoraščiuose. Ąžuolas, Noreika, Erelis, Petrovas, Daktaras Narutavičius ir kiti slapyvardžiai lydi pagrindinį šios istorijos veikėją. Jo sukurtas įvaizdis iki šiol audrina vaizduotę. Knyga pretenduoja nupiešti išdaviko portretą ir atskleisti išdavystės psichologiją. Šio personažo vaidmuo daugeliui, besidominčių pokario drama, yra ar buvo žinomas. O kas užšifruota Markulio dienoraščiuose, kokios gyvenimo aplinkybės nuslėptos ir kokie asmeniniai bruožai iki šiol buvo nežinomi, kas jį skatino ir motyvavo bendradarbiauti su sovietiniu saugumu, kaip jis kūrė ir vystė atsisakymo nuo bet kokio pasipriešinimo ir tarnavimo okupantui idėją bei į daugelį kitų klausimų ieškokite atsakymų šioje knygoje.

A. Anušauskas tiria Lietuvos XX amžiaus ir slaptųjų tarnybų istoriją. Nuo 2008 m. Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ pirmininkas.

Pasidalinkite!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestShare on RedditShare on YummlyFlattr the authorShare on VKShare on StumbleUpon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *