sv

Tremtinio prisiminimai apie gyvenimą Sibire knygoje „Tremtyje. Lespromhozas”

1997 m. Algirdo Starkevičiaus parašytoje atsiminimų knygoje „Tremtyje. Lespromhozas” autorius dalinasi savo išgyvenimais, kuomet jis, jo tėvai, jaunėliai brolis ir sesuo – visa šeima, buvo priversti palikti gimtuosius Veiverius ir be papildomų įspėjimų buvo ištremti į Krasnojarsko kraštą.

Atsiminimai vyresniems primins jų pačių ar jų artimųjų istorijas, juk tremties tematika, deja, yra pažįstama daugeliui, o jaunesni turės galimybę susipažinti su asmeniniais prisiminimais, kiek kitokiu nei pateikia istorijos vadovėliai gyvenimu tremtyje.

Knygoje gausu skurdžios buities detalių, siaubingų gyvenimo sąlygų aprašymo, tačiau tai tik papildomos detalės – net ir esant tremtyje gyvenimas tęsiasi, gimsta vaikai, reikia rūpintis duonos kąsniu, net ir pramogų norisi. Tai knygoje be papildomo dramatizmo ir vaizduojama – vienos iš daugelio šeimų tremties istorija.

Algirdas Starkevičius (1928 – 2008) – Lietuvos nusipelnęs treneris, gimė Kaune, baigė Trenerių mokyklą prie Kūno kultūros instituto, 1951 m. su šeima buvo ištremtas į Sibirą, Krasnojarsko kraštą, grįžęs 1957 m. į Lietuvą dirbo pedagoginį darbą Žagarėje ir Vilniaus rajono vidurinėse mokyklose, buvo Žalgirio“ Vilniaus specializuotos irklavimo mokyklos ir „Žalgirio“ Vilniaus specializuotos plaukimo mokyklos direktorius, SSD “Žalgiris” garbės narys, apdovanotas aukso medaliu ir medaliais už nuopelnus Lietuvos sportui ir draugijai.

Knygą galite rasti čia: A. Starkevicius Tremtyje_1997

Pasidalinkite!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestShare on RedditShare on YummlyFlattr the authorShare on VKShare on StumbleUpon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *